Друзі, сьогодні ми відзначаємо день народження видатного українського філософа, поета, педагога та просвітителя – Григорія Сковороди (1722-1794). Його мудрість, прагнення до свободи та самопізнання стали неоціненним внеском у культурну спадщину України та світу. Сковорода – це символ духовної незалежності та ідеї «сродної праці» – заклику до життя в гармонії з собою та своїм покликанням. Його творчість надихає на пошуки правди та внутрішньої свободи, які так потрібні нам сьогодні. Запрошуємо вас переглянути відео від Педагогічного музею України
- Головна сторінка
- Знайомтеся: шкільна бібліотека
- Учням на допомогу
- Бібліотека - учителям
- Електронні підручники та посібники
- Нові надходження
- Електронні бібліотеки
- Бібліотека аудіокниг
- Медіатека
- Для вас, батьки
- Місячник шкільної бібліотеки
- Календар знаменних і пам'ятних дат
- Всеукраїнський конкурс "Шкільна бібліотека - 2017"
вівторок, 3 грудня 2024 р.
Григорій Савич Сковорода — український просвітитель-гуманіст, філософ, поет, педагог
понеділок, 2 грудня 2024 р.
Тиждень дитячого читання
Із радістю й теплом розпочинаємо тиждень дитячого читання, що триватиме з 2 по 8 грудня під гаслом «Світло історій». Книги — це світло історій, діліться цим світлом, надто в такі темні для нашої країни часи. Відео: oversize agency
Книги — це світло історій, діліться цим світлом, надто в такі темні для нашої країни часи.
Онлайн-фестиваль «Сімейне читання».
В рамках Національного тижня дитячого читання запрошуємо вас на онлайн-фестиваль «Сімейне читання». З 2 по 8 грудня українські автори й авторки дитячої літератури читатимуть для вас свої твори. Це розповіді, які приносять світло в найтемніші дні року. У час блекаутів і ранніх сутінків спільне читання дитячих книжок дарує тепло і надію. Іван Малкович, Леся Вороніна, Ганна Булгакова, Христя Венгринюк, Дара Корній, Галина Ткачук та інші чудові письменники й письменниці підготували для вас затишні твори. Долучитись до трансляцій можна за посиланнями, вказаними в програмі: https://drive.google.com/.../12u1EcoM7vsDY14zSD-A...
Різдвяний Книжковий врожай
Книжковий врожай у дитячій літературі завжди особливо щедрий наприкінці листопада - на початку грудня, адже саме з’являються різдвяні новинки. Цей рік не виняток: українські видавці мають чим потішити як наймолодших читайликів, так і вибагливих підлітків. Магічні різдвяні подорожі, добрі й милі оповідки, адвенти з цікавими завданнями, оповідання про досвід Різдва реальних українських підлітків та навіть романтичні історії - підібрати бажанку можна на будь-який смак. Таке різне Різдво: 14 книжок для малюків і підлітків до свят.
четвер, 14 листопада 2024 р.
До 112-річчниці від дня народження А. С. Малишка, українського поета
14 листопада - день народження Андрія Малишка (1912-1970), поета, автора таких незабутніх пісенних текстів, як "Пісня про рушник", "Вчителька", "Моя стежина". Андрій Самійлович Малишко (14 листопада 1912, Обухів — 17 лютого 1970, Київ) — відомий український поет, перекладач, літературний критик. За своє життя поет видав близько сорока збірок. Андрій Малишко співпрацював із багатьма композиторами, але особливо плідно, починаючи з 1949 року - із композитором Платоном Іларіоновичем Майбородою, створивши понад 30 пісень. До того ж, він є автором значної кількості публіцистичних та літературно-критичних творів. Досить плідною була і його перекладацька діяльність. Вшануйте Андрія Малишка коментарем-цитатою з вашої улюбленої пісні на його слова!
середа, 13 листопада 2024 р.
Творчий спадок Остапа Вишні у фондах Педагогічного музею України
середа, 6 листопада 2024 р.
«Читаюча шкільна родина – стратегічне завдання бібліотеки»
пʼятниця, 25 жовтня 2024 р.
«Поетична Шепетівщина: натхнення та слово рідного краю»
Є люди, які випромінюють світло і тепло, вони прекрасні, щирі, відкриті… Саме з такими, митцями рідного краю, Вірою Кухарук і Сергієм Доскачем, мали нагоду зустрітися у літературній вітальні «Поетична Шепетівщина: натхнення та слово рідного краю» учні 7А, 8А,10 класів. Незмінна керівниця Віра Василівна розповіла про історію створення та 24-річну діяльність літературно-мистецької студії «Доля», читала свої проникливі поетичні рядки на різноманітну тематику. Присутні поринули у світ зворушливої, надзвичайно душевної поезії Сергія Петровича. Пишаємося тим, що мали за честь поспілкуватися з поетами, які у своєму арсеналі мають правдиві, сумні, романтичні, життєстверджуючі, пронизливі вірші, які нікого не залишили байдужими. Чекаємо наступних зустрічей, натхнення і нових досягнень… Миру і Перемоги усім нам!!!
четвер, 24 жовтня 2024 р.
Казка від тата та мами
Читання разом із дітьми - дуже важлива й корисна справа не лише для дітей, але й для дорослих. Про це неодноразово писали, в цьому переконують психологи, педагоги й дослідники дитячої літератури.
середа, 23 жовтня 2024 р.
Презентація збірки віршів Людмили Пінчук
Людина кожна у життєвім вирі
вівторок, 22 жовтня 2024 р.
Казковий день у бібліотеці
Казка-це шлях до пізнання дитиною навколишнього світу і подорож у чарівний казковий світ, де на них чекають улюблені герої та цікаві й повчальні пригоди. А живуть усі найкращі казки світу, звичайно, у книжковій країні-бібліотеці. Наші найменші читайлики-першокласники показали себе справжніми любителями та знавцями казок. Цікаво, весело, дружньо і пізнавально пройшла зустріч з казкою.
понеділок, 21 жовтня 2024 р.
«Щодень читай, щодень нове відкривай»
Під час бесіди на тему «Щодень читай, щодень нове відкривай» шестикласники розповідали, читали, використовуючи платформу Kahoot мандрували сторінками української літератури і дійшли згоди, що навіть 15-20 хвилин читання щодня можуть стати потужною звичкою, яка позитивно вплине на навчання та загальне самопочуття.
пʼятниця, 18 жовтня 2024 р.
«Книга-це круто! Читати-це модно»!
По-особливому цікаво було другокласникам школи у бібліотеці, до них на свято «Посвята в читачі» завітали Книга і Гаджет (сценку розіграли учні 8-А класу), які розповіли багато нового про книгу і читання. «Книга-це круто! Читати-це модно»!
середа, 16 жовтня 2024 р.
«Книга – ключ до знань!»
Учні 5-А класу підвищувала свій інтерес до читання та літератури, знайомились із бібліотечними ресурсами, формували навички командної роботи, пройшовши через декілька етапів захоплюючого бібліоквесту «Книга – ключ до знань!». Дітям довелося розгадувати загадки, виконувати завдання та шукати підказки. Проявивши кмітливість, вони показали знання і любов до книг.
четвер, 10 жовтня 2024 р.
"Подаруй бібліотеці книгу"
Найкращий подарунок для шкільної бібліотеки це, звичайно, КНИГИ: цікаві, змістовні, різноманітної тематики. Ми завжди щиро і безмежно вдячні усім нашим дарувальникам книг! І запрошуємо до читання новинок!!!
«Моя історія про книгу й читання»
Кожна книга — це маленький світ, сповнений мудрості, фантазії, емоцій та пригод. І під час проведення літературного конкурсу «Моя історія про книгу й читання» учні 5-7-х класів мали можливість поділитися своєю любов’ю до читання і розповісти власну історію. Журі конкурсу і глядачі почули унікальні, цікаві історії, як книги надихають конкурсантів на творчість, допомагають відкривати нові горизонти, змінювати власні погляди і навіть впливати на життя. Хочемо побажати усім читачам продовжувати читати, відкривати для себе нові книги, нових авторів і, звісно, творити власні історії. Нехай читання стане вашим вірним супутником на шляху до саморозвитку та успішного майбутнього.
четвер, 3 жовтня 2024 р.
вівторок, 1 жовтня 2024 р.
Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек 2024
З 1 до 31 жовтня в межах Міжнародного місячника шкільних бібліотек щорічно проводиться Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек. У 2024 році десятий ювілейний місячник відбуватиметься під гаслом:


І безкінечний — наче море з небом.
Почати можеш будь-коли політ.
Для цього просто лиш читати треба!