четвер, 7 грудня 2023 р.

#Національний_тиждень_читання_2023 #Бути_своїми

 
Книжки - це наш захист і наша зброя, наші друзі і порадники, учителі і лікарі.
Нехай сила читання згуртовує і єднає нас ще міцніше!
Будьмо своїми! Читаймо разом!




пʼятниця, 3 листопада 2023 р.

Про підсумки Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек - 2023!

 Ось й закінчився Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек 2023, ми вдячні кожному хто приєднався до заходів та акцій. Дякуємо учням, батькам, класним колективам та вчителям за підтримку бібліотеки, подаровані книги, які стануть прекрасним доповненням уже наявного книжкового фонду школи. Ви розвиваєте любов до книг, до читання.











вівторок, 26 вересня 2023 р.

Всеукраїнський день бібліотек 2023

 

Всеукраїнський день бібліотек 2023 – акція єдності бібліотекарів, читачів, спільнот, які відчувають силу і біль українців. 

 


 

понеділок, 18 вересня 2023 р.

«Вірю в майбутнє твоє, Україно!»

 

Щодо проведення Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек у 2023 році

Відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України від 12.08.2014 № 931 «Про проведення щорічного Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек», наказу Департаменту освіти і науки Хмельницької обласної держаної адміністрації від 04.09.2014 № 318-но «Про проведення щорічного Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек» та листа Державної наукової установи «Інститут модернізації змісту освіти» від 13.09.2023 №21/08-1514 «Про виконання наказу Міністерства освіти і науки України від 12.08.2014 № 931» з 01 по 31 жовтня 2023 року в рамках Міжнародного місячника шкільних бібліотек проводиться Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек під гаслом «Вірю в майбутнє твоє, Україно!».  

Захід сприятиме втіленню основних положень «Концепції національно-патріотичного виховання в системі освіти України», а також приверненню уваги до питання патріотичного виховання у нашій державі, розкриттю виховної функції шкільної бібліотеки, об’єднанню зусиль педагогічного колективу і бібліотеки щодо розвитку патріотизму зростаючої особистості.

Рекомендуємо закладам загальної середньої освіти включити у плани роботи бібліотек та провести окремі запропоновані заходи Всеукраїнського місячника, що сприятимуть утвердженню громадянських цінностей, вихованню почуття патріотизму, відданості справі зміцнення державності, активної громадянської позиції, розвитку інформаційних потреб і запитів користувачів, розширенню кола їх пізнавальних інтересів, забезпеченню дозвілля читачів, залученню нових користувачів до бібліотек, створенню позитивного іміджу та рекламуванню діяльності бібліотек.

Рекомендації місячника 2023

понеділок, 4 вересня 2023 р.

Щодо організації виховного процесу в закладах освіти у 2023/2024 навчальному році

 

Щодо організації виховного процесу в закладах освіти у 2023/2024 навчальному році

Міністерство освіти і науки надсилає для практичного використання інформаційні матеріали щодо організації виховного процесу в закладах освіти у 2023/2024 навчальному році.

Також у листі закцентована увага на відзначенні пам’ятних та ювілейних дат.
Зокрема зазначено, що у планах роботи закладів освіти необхідно передбачити проведення тематичних годин спілкування, зустрічей, бесід, лекцій, семінарів, тематичних виставок, засідань круглих столів, науково-практичних конференцій, літературних вечорів, поетичних годин тощо щодо відзначення важливих пам’ятних та ювілейних дат 2023/2024 навчального року. 

Завантажити лист 


неділя, 26 березня 2023 р.

Інтерактивна вправа "Знайти пару (автор та його книга)"

Знайдіть пару (автор та його книга) та перетягніть зображення накладаючи одне на одне.
Якщо відповідь правильна, то зображення зникнуть.
Щоб розпочати гру перейдіть за покликанням⬇️

 https://learningapps.org/watch?v=pb6hdhm7223





понеділок, 6 березня 2023 р.

«Читання як життєва стратегія»

 

Уряд схвалив Стратегію розвитку читання в Україні

Розпорядженням від 03.03.2023 № 190-р Кабінет Міністрів України схвалив Стратегію розвитку читання на 2023-2032 роки «Читання як життєва стратегія», розроблену Міністерством культури та інформаційної політики, а також Операційний план її реалізації. 

Стратегія має на меті створити умови для формування звички й потреби у читанні всіх українців, тож її реалізація є важливою складовою гуманітарної безпеки України. 

«Читання має об'єднувати українців, виконувати завдання національної консолідації, модернізації та розвитку української культури, зміцнення й розвитку нашого потенціалу. Також ми маємо підтримувати наших видавців, авторів, перекладачів, створювати сприятливі економічні умови для розвитку бізнесу в сфері книговидання та книгорозповсюдження», – зазначив Олександр Ткаченко, Міністр культури та інформаційної політики України. 

За задумом розробників Стратегії, підходи до промоції читання мають зазнати кардинальних змін. Адже для всебічного й гармонійного розвитку особистості, зокрема, критичного мислення, читання є необхідною умовою. Тож, в результаті реалізації Стратегії, має стати усвідомлено обраним дозвіллям, освітньою практикою та способом саморозвитку українців. 

Втілити Стратегію в життя планується у три етапи за двома напрямами:
- «Підтримка та розвиток книжкової екосистеми», в результаті реалізації якого читачі матимуть доступ до якісної різножанрової книги, насамперед українськомовної, у різних форматах відповідно до потреб;
«Формування звички і потреби в читанні», в результаті реалізації якого люди і спільноти обиратимуть читання як свідому та регулярну практику для дозвілля, навчання та розвитку.

Важлива роль в реалізації Стратегії покладається на бібліотеки як один із базових елементів суспільного розвитку і таких його складових, як культура, наука і освіта. 

Моніторинг та оцінка результативності реалізації Стратегії покладається на Міністерство культури та інформаційної політики України, із залученням представників органів державної влади та органів місцевого самоврядування, громадських об’єднань і наукових установ.

четвер, 2 березня 2023 р.

Добірка українських фільмів за допомогою яких можна вивчати історію України

 

Українські фільми для вивчення історії та підготовки до ЗНО/НМТ

Вивчення історії неможливо уявити без використання додаткових матеріалів, які доповнюють чи стають основним джерелом інформації. Українські режисери екранізували реальні події, використавши хроніки та спогади очевидців, та створили документальні фільми про події з історії нашої держави. Пропонуємо добірку українських фільмів за допомогою яких можна вивчати історію України. 

Детальніше за покликанням