вівторок, 28 грудня 2021 р.

вівторок, 21 грудня 2021 р.

 Щодо плану роботи на 2022

Вже грудень місяць. На порозі у нас новий рік, нова діяльність, новий досвід.

Отже, пропоную вашій увазі наступні пункти, що стануть у нагоді при організації роботи бібліотеки.

Календар ООНз відзначення у 2022 році міжнародних днів 

Дати, що відзначатимеУкраїна у 2022 році

2018–2027 рр. – Десятиріччя української мови

https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2704-19#Text

Постанова Верховної Ради України «Про відзначення 300-річчя з дня народження Григорія Сковороди»

https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/973-IX#Text

 Національна бібліотека України для дітей пропонує вашій увазі довідкове видання «Пам’ятні літературні дати 2022 року»

https://chl.kiev.ua/default.aspx?id=9654

Працівниками науково-методичного відділу Публічної бібліотеки імені Лесі Українки підготовлено ПОСІБНИК до планування, яким можна скористатися

https://lukl.kyiv.ua/wp-content/uploads/2015/08/dati_2022.pdf

http://bibliosprava.blogspot.com

понеділок, 20 грудня 2021 р.

  Гра-подорож у Країну Мудрої Книги

21 грудня 2021 року для учнів 1-А класу (класний керівник Гайтан Т.А.) проведено бібліотечний урок «Гра-подорож у Країну Мудрої Книги».  Бібліотекар Андрукевич Н.В. і члени гуртка «Книголюби» провели екскурсію бібліотекою, розповіли про правила поведінки у стінах Книжкового Королівства, правила поводження з головними жителями цієї країни-книжками, переглянули казочку «Коза-Дереза» на новий, сучасний лад. А ще, діти в ігровій формі ознайомилися з традиціями святкування українських зимових свят.

середа, 8 грудня 2021 р.


Права та обов'язки у нашому житті

09 грудня  2021 року  бібліотекарем Андрукевич Н.В і класним керівником Сидоровою М.В. для учнів 7-Б класу проведено правознавчу гру «Права та обов’язки у нашому житті». Учасники заходу продемонстрували свої знання з даної теми та висловили думки про те, що для них означають права дитини, та як ними користуватися у життєвому просторі, знаходили шляхи вирішення проблемних питань, перевіряли практичне застосування при вирішенні ситуаційних завдань. Протягом заходу панувала атмосфера доброзичливості, довіри, співпраці.

четвер, 25 листопада 2021 р.

 Твій друг - КНИГА!!!

З метою ознайомлення першокласників з бібліотекою, правилами поведінки в читальному залі, користування бібліотечними книгами та з гігієною читання, 26.11.2021 для учнів 1-Б класу (класний керівник Гаврилюк Т.О.) бібліотекарем Андрукевич Н.В. і членами гуртка «Книголюби» організовано та проведено бібліотечний урок за темою «Твій друг– книга». У вигляді цікавої гри діти повторили свої знання про казки, переглянули казочку «Коза-Дереза» на новий, сучасний лад та повторили правила користування книжками.


вівторок, 16 листопада 2021 р.

16 листопада - Міжнародний день толерантності


 16 листопада відзначається Міжнародний день толерантності, запроваджений у зв’язку із ухваленням ЮНЕСКО у 1995 році Декларації принципів терпимості, в основу якої закладено положення, проголошені в Загальній декларації прав людини.

Толерантність – це повага до людської індивідуальності, визнання основоположних прав і свобод людини та громадянина, прийняття та правильне розуміння різноманіття культур та форм самовираження.

Принципи рівності та недискримінації закріплені в міжнародному та національному законодавстві, згідно з якими всі люди є вільні і рівні у своїй гідності та правах.


пʼятниця, 12 листопада 2021 р.

вівторок, 9 листопада 2021 р.

9 листопада - День української писемності та мови.

 9 листопада в Україні святкують День української писемності та мови. Це день вшанування пам’яті Преподобного Нестора-Літописця – послідовника творців слов’янської писемності Кирила і Мефодія. Традиційно до Дня писемності та мови в Україні пишуть радіодиктант національної єдності. Трансляцію проведуть на радіо, телебаченні та в Інтернеті.



понеділок, 8 листопада 2021 р.

 8 листопада у шкільній бібліотеці проведено бібліотечний урок – знайомство учнів 2-А класу з дитячими періодичними виданнями. Класний керівник Верхогляд В.В. і шкільний бібліотекар Андрукевич Н.В. розповіли дітям історію виникнення газет і журналів, про те, чому їх називають періодикою, пояснили, чим відрізняється газета від журналу, про що може розповісти читачу титульна сторінка видання, які є рубрики в газетах та журналах. Маленькі користувачі мали змогу переглянути презентацію і  познайомитися із періодикою, яку отримує бібліотека та взяти цікавий журнал додому. А ще, учні приєдналися до доброчинної акції «Подаруй книгу бібліотеці», і наш бібліотечний фонд поповнився трьома цікавими дитячими книгами.

четвер, 30 вересня 2021 р.

Краєзнавство в шкільній бібліотеці: нові традиції та цінності

 Відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України від 12.08.2014 № 931 «Про проведення щорічного Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек», наказу Департаменту освіти і науки Хмельницької обласної держаної адміністрації від 04.09.2014 № 318-но «Про проведення щорічного Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек» та листа Державної наукової установи «Інституту модернізації змісту освіти» від 30.08.2021 №22.1/10-1955 з 01 по 31 жовтня 2021 року відбудеться Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек під гаслом «Краєзнавство в шкільній бібліотеці: нові традиції та цінності». Шкільна бібліотека як обов'язковий структурний підрозділ закладу загальної середньої освіти і складова його освітнього простору займає важливе місце у системі краєзнавчої роботи. Вона сприяє духовно-етичному вихованню молоді, оскільки, привертаючи до читання молодь, передбачає збереження духовної спадщини, дбайливе ставлення до Батьківщини.

неділя, 22 серпня 2021 р.

З Днем Незалежності УКРАЇНИ!!!

 

Любіть Україну, як сонце, любіть,
як вітер, і трави, і води…
В годину щасливу і в радості мить,
любіть у годину негоди.
Любіть Україну у сні й наяву,
вишневу свою Україну,
красу її, вічно живу і нову,
і мову її солов'їну.
               Володимир Сосюра

середа, 23 червня 2021 р.

ЧИТАЄМО ВЛІТКУ!!!

 Першочерговим завданням на літо для кожного учня, безумовно, є відпочинок.  Але під час відпочинку ви можете гарно підготуватися до нового навчального року. Якщо під час навчання часу на читання катастрофічно не вистачає, то влітку вільного часу – цілком достатньо. А значить, прочитавши твори, які вивчаються на уроках української та зарубіжної  літератури, на літніх канікулах, можна зекономити час і енергію протягом 2021-2022 н.р..

Бажаємо цікавого читання та приємного відпочинку!

Українська література. Твори для обов'язкового читання!!!

5 клас,  6 клас,  7 клас,  8 клас,  9 клас,  10 клас,  11 клас.

Українська література. Твори для додаткового читання!!!

5 клас,  6 клас,  7 клас,  8 клас,  9 клас,  10 клас,  11 клас.

Зарубіжна література. Твори для обовязкового читання!!!

5 клас,  6 клас7 клас8 клас9 клас10 клас11 клас.

Зарубіжна література. Твори для додаткового читання!!!

5 клас6 клас7 клас8 клас9 клас10 клас11 клас.



неділя, 25 квітня 2021 р.

26 квітня - День Чорнобильської трагедії. Міжнародний день пам’яті жертв радіаційних аварій та катастроф

 26 квітня 1986 року стався вибух на 4-му енергоблоці Чорнобильської АЕС. Аварія вважається найбільшою в історії людства за час використання атомної енергії. Після аварії утворилася радіоактивна хмара, що накрила частину території України, Білорусі та Росії, окремі регіони інших європейських країн, східну частину США. Цього року Український інститут національної пам’яті  підготував  дайджест з 11 книг, фільмів і статей, які будуть корисними тим, хто хоче більше дізнатися про аварію на ЧАЕС. Прочитати його можна за посиланням.  А також на сайті інституту доступна розлога історична довідка про момент катастрофи та її ліквідацію, масштаби аварії й реакцію радянської влади. До 35-х роковин катастрофи на Чорнобильській АЕС команда інституту спільно з Українським радіо виготовила тематичний хвилинний аудіоролик. Ідея акції полягає в тому, щоб ролик зазвучав одномоментно 26 квітня, о 12:00, в ефірі українських радіостанцій та на центральних площах міст, біля приміщень державних установ чи органів місцевого самоврядування. Таким чином акція апелюватиме до традиції загальнонаціональної хвилини мовчання, об’єднає значну частину суспільства у вшануванні жертв Чорнобильської трагедії. Закликаємо долучитися до акції. Ролик у високій якості у двох варіантах оформлення за посиланням.



пʼятниця, 23 квітня 2021 р.

Обласна мережева акція "Що порадиш прочитати, бібліотекар?"

 До Міжнародного дня дитячої книги (2 квітня) та Всесвітнього дня книг і авторського права (23 квітня), шкільна бібліотека взяла участь у проведенні обласної мережевої акції  Хмельницького ОІППО «Що порадиш прочитати, бібліотекар?». Метою Акції є підтримка і розвиток читацького інтересу до художньої літератури та формування престижу книги. У рамках Акції шкільним бібліотекарем презентовано буктрейлер до книги Ірини Мацко «Кава по-дорослому».



четвер, 22 квітня 2021 р.

23 квітня - Всесвітній день книги та авторського права

 Це свято має  на меті сприяти поширювати задоволення від книжок і читання. Щороку, починаючи з 1996 року, 23 квітня у всьому світі проводять святкування, мета яких - визнати чарівну силу книг, що є зв’язком між минулим і майбутнім, мостом між поколіннями та культурами. З цієї нагоди ЮНЕСКО та міжнародні організації, які представляють три основні галузі книжкової індустрії - видавців, книгорозповсюджувачів та бібліотеки, вибирають місто яке стає Світовою книжковою столицею, щоб упродовж наступного року підтримувати своїми власними ініціативами імпульс святкування Дня книги аж до 23 квітня наступного року.  Шкільна бібліотека ЗОШ №8 щиро запрошує плекати книги як цінний інструмент для обміну знаннями, взаєморозуміння та відкритості у світі розмаїття.






четвер, 25 лютого 2021 р.

До 150-річчя Лесі Українки

                                                                                   Є люди, як свічки, згорають, відходять у небуття

Є люди, як зірки, горять і світять все життя…

З  нагоди 150-річчя з дня народження Лесі Українки та вшанування її творчості учні школи брали участь у: Всеукраїнському арт-челенджі «Слово, чому ти не твердая криця!»;

Всеукраїнській мережевій бібліотечній акції «Поезія Лесі Українки – джерело невичерпної мудрості та незламної сили духу» на веб-порталі ДНПБ України імені В.О.Сухомлинського;

Мережевій акції «Вічно живий голос!» на платформі ЗапоВікі;

Онлайн-фестивалі Шепетівської міської ради присвяченому творчості Лесі Українки.

Протягом лютого у закладі проведено заходи:

Виставка малюнків до творів Лесі Українки (1-9 кл.);

Літературний огляд-мандрівка «Леся Українка-дітям» (2-4-кл.);

Класна година «Леся Українка-гордість української нації» (4-А кл.);

Вікторина «Що ми знаємо про Лесю Українку?» (5-А,5-Б кл.);

Виховний захід «Леся Українка – геніальна дочка українського народу» (6-А кл.);

Літературно-музичне свято «До тебе, Україно, струна моя перша озветься» (7 кл.);

Перегляд документального фільму «Життя і творчість Лесі Українки» (8 кл.);

Літературно – музична вітальня «У сузір’ї  Лесиних творів» (6-Б кл.);

Година спілкування «Кохання в житті Лесі Українки» (10 кл.);

Поетичний вернісаж «Довгими щирими сими словами до людей промовлятиму я» (11 кл.);

Плакат єдності до 150-річчя від дня народження Лесі Українки (5-11 кл.).

У шкільній бібліотеці діяла книжково-ілюстративна виставка «Лесина пісня», де розміщено літературу, фотоматеріали  про життя та діяльність поетеси.

середа, 24 лютого 2021 р.

"Вічно живий голос!":акція до 150-річчя Лесі Українки

 


"Вічно живий голос!":акція до 150-річчя Лесі Українки


 

"Вічно живий голос!":акція до 150-річчя Лесі Українки


 

"Вічно живий голос!":акція до 150-річчя Лесі Українки


 

"Вічно живий голос!":акція до 150-річчя Лесі Українки

 


четвер, 11 лютого 2021 р.

11 лютого - День визволення рідного міста від нацистської окупації

З нагоди відзначення 77-ї річниці  вигнання нацистів із Шепетівки у школі проведено виховні заходи, години інформування, уроки мужості. Учасники заходів вшанували хвилиною мовчання полеглих в боях та усіх, хто відважно й самовіддано боровся з нацизмом, хто своєю стійкістю, мужністю на полях битв показали істинний приклад патріотизму.

вівторок, 2 лютого 2021 р.

Ми читаємо, а ти?

 Шкільна бібліотека – це унікальне місце, де можна читати книги, журнали, дивитися кінофільми, слухати музику, користуватися інтернетом. Але все ж таки, як приємно відкрити улюблену книгу, або зовсім нову, й просто почитати, поринаючи в чарівний світ, вигаданий письменниками. Адже, хто багато читає, той багато знає. Учні 2-4-х класів представили своїм однокласниками свої читацькі вподобання та поділилися своїми думками з приводу користі читання. Також учасники заходу  познайомилися з матеріалами книжкової виставки «Крути – трагедія і перемога». 

пʼятниця, 29 січня 2021 р.

29 січня, Україна вшановує пам'ять Героїв битви під Крутами

 Крути – одна з трагічних і водночас легендарних сторінок в історії українських визвольних змагань 1917-1921 років. Завдяки звитязі та сміливості українських воїнів більшовицький наступ на Київ було зупинено на чотири дні, що дало змогу укласти Брестський мир між Українською Народною Республікою і державами Четверного союзу. Після здобуття Україною незалежності подвиг героїв Крут зайняв гідне місце в пантеоні національної слави, став символом патріотизму і жертовності у боротьбі за державну незалежність. На державному рівні цей день почали відзначати з 2003 року. Щорічне вшанування пам’яті Герої Крут закріплено у Постанові ВРУ від 16 травня 2013 року «Про відзначення подвигу героїв бою під Крутами». У 2006 році на залізничній станції Крути відкрили Меморіальний комплекс «Пам’яті героїв Крут».



середа, 27 січня 2021 р.

Міжнародний деь пам'яті жерт Голокосту

 Сьогодні, 27 січня, у світі відзначається Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту. Україна на державному рівні вшановує жертв трагедії з 2012 року. Генеральна асамблея ООН прийняла 1 листопада 2005 року Резолюцію № 60/7, у якій говориться, що «Голокост, який привів до знищення однієї третини євреїв і незліченної кількості представників інших національностей, буде завжди слугувати всім людям пересторогою про небезпеки, які приховують у собі ненависть, фанатизм, расизм та упередження…». Саме цей документ оголосив Днем пам’яті жертв Голокосту 27 січня. Як повідомляє Український інститут національної пам'яті, у цей день в 1945 році війська 1-го українського фронту увійшли до нацистського табору смерті Аушвіц. Цей табір став у сучасному світі символом нацистських злочинів.






понеділок, 18 січня 2021 р.

Конкурс підручників для 4 та 8 класів


Відповідно до Порядку проведення конкурсного відбору підручників (крім електронних) для здобувачів повної загальної середньої освіти і педагогічних працівників, на виконання наказів Міністерства освіти і науки України повідомляємо, що з метою організації прозорого вибору закладами загальної середньої освіти підручників для 4 та 8 класів, які можуть видаватися за кошти державного бюджету: 

заклади загальної середньої освіти заповнюють спеціальну форму вибору підручників та передають результати вибору в паперовому та електронному вигляді до органу управління освітою, якому вони підпорядковані, для 4 класу – до 09 лютого 2021 року, для 8 класу -до 17 березня 2021 року;  

органи управління освітою узагальнюють результати вибору, здійснені підпорядкованими йому закладами загальної середньої освіти, та передають їх у паперовому та електронному вигляді за місцезнаходженням до відповідного департаменту (управління) освіти і науки обласних, Київської міської державних адміністрацій для 4 класу – до 10 лютого 2021 року, для 8 класу – до 18 березня 2021року.

Додаток
Лист МОН №1/9-716 ВІД 30.12.2020
Інструктивно-методичні матеріали для здійснення вибору закладами загальної середньої освіти підручників для 4 та 8 класів

Конкурсний відбір підручників для 4 класу

неділя, 10 січня 2021 р.

Про відзначення пам’ятних дат і ювілеїв у 2021 році

  2021 рік ООН проголошено як:

 Міжнародний рік творчої економіки для стійкого розвитку (A/RES/74/198)

  Міжнародний рік овочів і фруктів (A/RES/74/244)

 Міжнародний рік миру і довіри (A/RES/73/338)

Указом Президента України  від 30 січня 2020 року № 31/2020 оголошено 2020/2021н.р. Роком математичної освіти в Україні.

Із метою консолідації та формування історичної свідомості Українського народу, збереження національної пам’яті та належного відзначення і вшанування пам’ятних дат і ювілеїв Верховна Рада України постановляє:

1. На державному рівні у 2021 році провести урочисте відзначення пам’ятних дат і ювілеїв та/або меморіальні заходи згідно з додатком.  Постанова ВР України